Екскурсія Царичанка

Екскурсія Царичанка

Царичанка
Днів: 1
Початок туру: м. Дніпро
Автобус
Для груп & Для школярів
Професійний гід
Транспортне обслуговування
Cтрахування
₴ 200.00
за особу

Вартість туру розрахована при групі - 17 туристів - 340 грн.
Вартість туру розрахована при групі - 50 туристів - 200 грн.

За запитом робимо розрахунок туру на будь-яку кількість туристів - натисніть замовити і заповніть форму

8:00 Виїзд з м Дніпро. Шляхова екскурсія по Дніпропетровській області.
9:30 — прибуття в с. Китайгород.

Село Китайгород засновано в 1677 році на березі річки Оріль, колись найчистішої річки в Європі. Назва Китайгород походить від тюркського: китай — зміцнення. Адже саме тут проходила частина Українського оборонного валу, який захищав від набігів татар.

У селі Китайгород розташовані найстаріші християнські культові споруди на території Дніпропетровської області, побудовані ще в 18 столітті. Це унікальний храмовий комплекс, який не має аналогів в Україні. За 4 роки було збудовано відразу три церкви і всi поруч: Успенська (1754 г.), Миколаївська (1757 г.), церква-дзвіниця Святої Варвари (1756 р добудована в 1796 р).
Церкви були побудовані за ініціативою і на кошти Китайгородського сотника Павла Єфремовича Семенова і прихожан Китайгорода.

Свято-Успенський храм є унікальним пам’ятником архітектури національного значення.
Успенська церква в Дніпропетровській області була побудована в 1754 році. При Свято-Успенському храмі в 1886 році була заснована церковно-приходська школа. Успенська церква була усипальницею П.Е.Семёнова і членів його сім’ї. У 1995 році, напередодні Різдва Христового, церква була відреставрована і освячена.
20 вересня 2004 року парафія урочисто відсвяткувала 250-річний ювілей Свято-Успенського храму.

Будівництво Варварінськой церкви Дніпропетровської області розпочато в 1756 році і об’єднує в одній споруді риси храму, дзвіниці та оборонної вежі.
Спочатку Варваринська церква Дніпропетровської області служила дзвіницею, входила в систему міських укріплень, потім була перебудована в церкву. Варваринська церква була закрита в 1954 році і багато років стояла пусткою. Восени 1996 року церква була відреставрована і заново освячена.

Миколаївська церква була побудована в 1757 році. Для будівництва Свято-Миколаївського храму козаки привозили обпалену цеглу з верхів’їв Дніпра на човнах. Кладка велася на вапняному розчині. Збереглися розписи в барабані, на склепіннях і стінах. Місцями крізь них проступає більш ранній живопис 18 століття. Свято-Миколаївський храм Дніпропетровської області був закритий в 1954 році і за сорок років прийшов в повне запустіння.
Восени 1996 року Миколаївська церква була відреставрована і освячена.

11:00 — переїзд в смт Царичанка
Козацьке село Царичанка, перлиною приорільських краю називають адміністративний районний центр — селище міського типу Царичанка, розташований на правому березі Орелі. Це один з найстаріших населених пунктів не тільки нашої області, а й усієї степової України — в 2004 році він відзначив своє 400-річчя.

11:15 -12:00 екскурсія в народний музей історії Царичанського району
Народний музей історії Царичанського району Дніпропетровської області було відкрито в 1960 році. Загальна площа музею 265 кв.м. Зібрання музею становить 2700 експонатів, музейних предметів: різноманітні джерела з історії, етнографії, природні особливості району.
Музей здійснює: постійні дослідження з історії краю, бере участь в підготовці відповідних краєзнавчих видань, організації наукових конференцій, виставок.

12:15 — 13:00 — відвідування Свято -Покровський церкви в Царичанці
За архівними даними Царичанського історичного музею, в селищі розташовувалося чотири дерев’яні храми: Свято-Успенський, Свято-Миколаївський, на честь архістратига Божого Михаїла та Свято-Покровський. Вони були побудовані ще в XVIII столітті і грали фундаментальну роль у духовному та культурному житті Царичанки. Але, на жаль, все церкви були зруйновані в роки гонінь радянського режиму і хрущовської «відлиги». На престольне свято в 1997 році новий храм на честь Покрова Божої Матері був освячений архієпископом (нині — митрополит) Дніпропетровським і Павлоградським Іринеєм.

13:30 — 14:30-відпочинок на березі річки Оріль або підйом на гору Калитва.
На околиці с. Китайгород варто гора Калитва.
Гора Калитва Дніпропетровської області виникла в результаті танення льодовика і складається з маренових наносів.

У вартість входить:

- транспортне обслуговування;
- супровід гіда -екскурсовода;
- страхування.

За додаткову плату:

- вхідні квитки;
- обід;
- особисті витрати.

НОВИЙ РІК У КАРПАТАХ (Ворохта- Буковель)
від 5000 ₴
ДЕГУСТАЦІЙНО-ТЕРМАЛЬНИЙ ТУР “ФЕЄРІЯ НОВОРІЧНОГО ЗАКАРПАТТЯ”
від 3795 ₴
12 РІЗДВЯНИХ ІСТОРІЙ: ЛЬВІВ, КАРПАТИ І НЕ ЛИШЕ
від 2795 ₴
СВЯТИЙ ВЕЧІР І РІЗДВО В ГУЦУЛЬСЬКИХ КАРПАТАХ
від 3345 ₴
Новорічні Волинь, Поділля та Буковина за 6 днів
від 5295 ₴
Не проґавте! НОВОРІЧНЕ ЗАКАРПАТТЯ ЗА 6 ДНІВ
від 5195 ₴
10 родзинок ЗАКАРПАТТЯ
від 1295 ₴
Гуцульський Великдень
від 1650 ₴
Закарпатський Великдень
від 1545 ₴
Кам'янець-Подільський, Чернівці + Бакота
від 1595 ₴

Мені потрібна консультація

Екскурсія Царичанка